Rekuperacja - mocna przewaga w inwestycjach deweloperskich

W ostatnich latach rekuperacja stała się niezwykle popularna. Swoją sławę zawdzięcza rosnącej świadomości inwestorów, którzy chcą mieszkać w zdrowym, higienicznym i efektywnie wentylowanym domu, gdzie dodatkowo nawiewane powietrze jest oczyszczane z cząsteczek smogu, z kurzu, alergenów oraz części bakterii i wirusów.

I tak - krok po kroku - rekuperacja stała się także mocną przewagą w inwestycjach deweloperskich. Nowoczesny, zdrowy i energooszczędny standard budynku trudno znaleźć bez instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, jaką jest rekuperacja.

 

 

6 najważniejszych faktów o rekuperacji

 

1. Rekuperacja, energooszczędna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - dzięki efektywnej wymianie powietrza w pomieszczeniach - eliminuje problemy z brakiem wentylacji w budynkach odprowadzając wilgoć z przegród budowlanych i chroniąc je tym samym przed zagrzybieniem.

Rekuperacja nie dopuszcza do powstania wilgoci w mieszkaniach, dlatego w budynku z rekuperacją zjawisko pleśni na ścianach nie występuje.

 

2. Przy montażu rekuperacji - już na etapie projektu - rezygnuje się z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, dzięki temu powierzchnia użytkowa budynku jest większa.

Kominy do wentylacji grawitacyjnej w budynku z rekuperacją eliminuje się już na etapie projektowania.

 

3. System rekuperacji znacznie obniża zapotrzebowanie energetyczne domu: jego mieszkańcy będą płacić mniej za ogrzewanie zimą, a budynek łatwo osiągnie niskie parametry zużycia energetycznego EP, które są wymagane dla budynków od 1.01.2021r. w zakresie energochłonności (65 kWh/m2rok.

portfelRekuperacja znacząco obniża energochłonność budynku (EP).

 

4. Standard systemu rekuperacji i rekuperator można elastycznie dopasować idealnie do potrzeb danej inwestycji: urządzenia stojące, podwieszane do sufitu, wiszące na ścianie lub takie, które można zabudować w ciągu szafek kuchennych lub w stelażu do WC.

 

5. W domu z rekuperacją część okien można zrobić nieotwieranych (tzw. szklenia; stałe) – nie tylko, że wyglądają one bardzo nowocześnie i wpuszczają do wnętrza więcej światła, ale także są dużo tańsze w zakupie i montażu.

homekoncept_27W domu z rekuperacją znaczna część szkleń może być stałaprojekt domu z rekuperacją: pracownia HomeKONCEPT www.homekoncept.pl

 

6. Rekuperacja eliminuje konieczność wyposażenia okien w elementy rozszczelniające, np. nawiewniki, co znacznie chroni pomieszczenia przed hałasem pochodzącym z zewnątrz oraz zapobiega utracie energii.

 

Badania w sypialni budynku z rekuperacją oraz w sypialni budynku bez rekuperacji.

Stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniach nie powinno przekraczać 1000 ppm. 2500 ppm to wartość niebezpieczna dla zdrowia człowieka powodująca ból głowy i mdłości.

Niestety w budynkach, w których nie działa efektywna wentylacja, do wymiany powietrza nie dochodzi i poziom dwutlenku węgla jest przez cały czas bardzo wysoki.

Wysoki zaś poziom CO2 powoduje bóle głowy, brak koncentracji, zły sen, złe samopoczucie. Znacząco też obniża nastrój.

Poniżej znajdują się wykresy pokazujące, jak wygląda poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniu sypialni. W pierwszym przypadku badanie wykonano w budynku z rekuperacją, w drugim: w budynku wentylowanym grawitacyjnie.

W obu pomieszczeniach okna były zamknięte. Metraże sypialni były bardzo zbliżone. Spały w nich dwie osoby dorosłe.

Wykres 1 (dom z rekuperacją) pokazuje start z pozycji około 900 ppm i utrzymanie się stężenia CO2 na tym samym poziomie w pomieszczeniu przez całą noc aż do 7 rano. Na podobnie stałym poziomie pozostaje poziom wilgoci w powietrzu (kolor zielony).

 

Wykres 2 (dom z tradycyjną wentylacją grawitacyjną) pokazuje start z pozycji około 1000 ppm i stały wzrost stężenia COw pomieszczeniu aż do około 2800 ppm w szczytowej fazie. Warto także zwrócić uwagę na rosnący w ciągu całej nocy poziom wilgoci w powietrzu (kolor zielony).

 

Podsumowanie: Rekuperacja znacznie redukuje zawartość CO2 w pomieszczeniach, dzięki
czemu wzrasta jakość snu oraz efektywność wypoczynku, następuje także eliminacja bólu głowy i senności wywołanej niedostateczną ilością tlenu w powietrzu.

Energooszczędna wentylacja w inwestycjach mieszkaniowych na rynku deweloperskim

EBV POLSKA posiada 19-letnie doświadczenie w montażu systemów rekuperacji. Od wielu lat realizuje także montaże systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła w inwestycjach deweloperskich: domach jednorodzinnych, szeregowych, bliźniakach oraz w budownictwie wielomieszkaniowym.

Rekuperator AERISnext zamontowany w garażu budynku jednorodzinnego.

Wypracowane przez firmę standardy pracy pozwalają na współpracę z firmami deweloperskimi w całej Polsce przy zachowaniu bardzo wysokich i powtarzalnych standardów pracy.

Rekuperator AERISnext zamontowany w pomieszczeniu pralni domu jednorodzinnego.

EBV POLSKA realizuje montaże systemów rekuperacji oparte na rekuperatorach przeciwprądowych marki AERISnext, DRAFTON, R-Vent Ultima,  ITHO, a także centrale CA, na które możemy zagwarantować wyjątkowe warunki współpracy dla firm.

Zobacz pełną ofertę.

Oferujemy dużą elastyczność w zakresie doboru odpowiednich central: od klasy premium do ekonomicznej, dostosowanej pod indywidualne potrzeby i zakres projektowy danej inwestycji. 

EBV POLSKA gwarantuje sprawdzony i jednolity w całym kraju poziom oferowanych usług: dla każdej inwestycji w Polsce.

Zamów kontakt z Doradcą ds. inwestycji

Kompleksowy montaż systemów rekuperacji

W ramach współpracy firma gwarantuje wykonanie najwyższej jakości kompleksowej usługi montażu energooszczędnych systemów rekuperacji z pełnym nadzorem technicznym i inżynierskim w każdym miejscu w Polsce.

20160905_144020

Osiedle Kapriola, Warszawa Wilanów

Firma bardzo dba o zapewnienie najwyższej jakości usług. Inżynierowie, technicy oraz ekipy wykonawcze Rekuperatory.pl z pełną odpowiedzialnością odpowiednią dla najwyższych standardów współpracy, zaprojektują i kompleksowo wykonają efektywnie działający system rekuperacji w budynku przeznaczonym na potrzeby mieszkaniowe lub usługi.

Swoje instalacje wykonujemy kompleksowo:

  • od projektu
  • przez montaż kanałów wentylacyjnych, aż do
  • montażu rekuperatora oraz jego uruchomienia i regulacji

Doradca ds. obsługi inwestycji deweloperskich odpowie również na każde inne zapytanie dotyczące realizacji wybranego etapu prac związanego z rekuperacją, również w zakresie dostawy urządzeń.

Każdy nasz montaż zgodny jest z polskimi przepisami prawa budowlanego oraz normami w zakresie wentylacji budynków mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Wszystkie urządzenia są certyfikowane i posiadają niezbędne atesty i gwarancje.

W ofercie firmy jest również montaż gruntowego wymiennika ciepła, jednostki chłodzącej ARTIC® oraz systemu antysmogowego ALPHAclear z filtrem kanałowym.

Firma świadczy także usługi serwisowe systemów rekuperacji: gwarancyjne i pogwarancyjne.

Nawiąż kontakt z EBV POLSKA

Zostaw kontakt do siebie – Doradca ds. Inwestycji deweloperskich odezwie się natychmiast.
Bezpłatna wycena